چگونه سرویس طلا و جواهر عروسی خود را انتخاب کنم؟ - solhivand.com | تنها مرجع خدمات و فروش آنلاین طلا و جواهرات ایران

سه شنبه, 29 مهر 1393 03:30

چگونه سرویس طلا و جواهر عروسی خود را انتخاب کنم؟ مطلب ویژه

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

اولین نکته ای که زمان خرید سرویس طلا و جواهرات عروسی باید به آن دقت کنید، عیار طلاست. عیار طلا در جوامع مختلف متفاوت است. در ایران محبوب ترین عیار طلا، 18 است که هم قیمت و هم کیفیت مناسبی دارد. طلای 24 عیار بالاترین رده است. اما قیمت آن بالاست و تحت هیچ شرایطی عیار خالص و بدون افزودن سایر فلزات در بازار وجود ندارد.

اگر به تازگی ازدواج کرده اید و حالا تصمیم دارید سرویس طلای خود را خریداری کنید، بهتر است این مطلب را تا انتها بخوانید.

توجه به عیار طلا

تنها شمش های طلا 24 عیار هستند. اما زمانی که به سرویس طلا و سایر محصولات تزئینی تبدیل می شوند، به آنها فلزات مقاوم اضافه می شود. زیرا فلز 24 عیار (شمش طلا) نرم است و برای تهیه سرویس طلا مناسب نیست. از این رو سازندگان طلا با اضافه کردن نقره و مس به طلای ناب، آن را برای تولید زیورآلات آماده می کنند. عیار طلا با اعتبار فروشنده طلا مشخص می شود که

گرفتن فاکتور را فراموش نکنید

زمانی که سرویس طلا را خریداری می کنید، حتما از فروشنده فاکتور را هم درخواست کنید. فاکتور به عنوان سند طلا و جواهرات محسوب می شود و در واقع یک اعتبار برای سرویس طلا هم دریافت می شود. در فاکتور طلا برخی اطلاعات ریز مربوط به وزن، شماره طلا، قیمت هر گرم، میزان اجرت فروشند و .... ثبت می شود. اگر بعدها قصد فروش سرویس طلا را داشته باشید با ارائه فاکتور آن به خریدار، نه تنها ثابت می کنید که صاحب قانونی سرویس طلا هستید، بلکه مشخصات طلا را هم در اختیار خریدار قرار می دهید.

فاکتور می تواند شما را از جانب فروشنده هم مطمئن کند. شما از بابت اصل بودن و عیار واقعی طلا هم اطمینان حاصل می کنید. فاکتور گفته های فروشنده را در مورد طلا اثبات می کند. با مشخص کردن وزن سرویس طلا، قیمت هر گرم و اجرت فروشنده، اعتماد کامل پیدا می کنید که هیچ تقلبی در کار نیست و سرویس طلا را با اعتماد و اطمینان بیشتری خریداری می کنید.

زمان وزن کردن سرویس طلا دقت داشته باشید

زمانی که فروشنده سرویس طلا را روی ترازو قرار می دهد، شما هم روی آن دقت داشته باشید. حتی می توانید پس از خریداری، طلا را با ترازوی دیگری وزن کنید تا از صحت وزن آن اطمینان حاصل کنید. اگر سرویس طلا و جواهرات خود را به صورت اینترنتی خریداری کرده اید، حتما این کار را جهت کسب اطمینان بیشتر انجام دهید.

به نگین های سرویس طلا دقت کنید

نگین هایی که برای سرویس طلا استفاده می شود، در زمان وزن کردن با آن محاسبه و قیمتشان با طلا یکی حساب می شود. پس باید نگین ها از سنگ های قیمتی باشند که ضرر نکنید. برای تشخیص سنگ قیمتی اندازگیری ضریب شکست نور است که این کار با دستگاه های مخصوص انجام می شود. از جمله الماس های مصنوعی زیرکن و موسونایت است که از نظر وزن‌ مخصوص‌ و ضریب‌ شکست‌ نور شباهت زیادی به الماس طبیعی دارند و تنها با دستگاه می توان به مصنوعی بودن آن ها پی برد. بهتر است این کار را به سایر فروشگاه های عرضه طلا و جواهرات بسپارید.

سرویس طلای دست دوم خریداری نکنید

اگر چه طلای دست دوم همان قیمت طلای دست اول را دارد و هیچ چیز از ارزش آن کم نمی شود، اما سرویس طلا را دست دوم خریداری نکنید. بخصوص برای دستبند، گوشواری و گردنبند که قفل بندی باید سالم باشد. در غیر اینصورت ممکن است پس از مدتی بیفتند و گم شوند. برای تشخیص طلای نو، بهتر است به براق بودن سطح طلا توجه زیادی کنید. طلاهای دست دوم خش دارند و یا در قسمت قفل و بند آنها نقص وجود دارد.

به طلاهای ایرانی اعتماد بیشتری کنید

سرویس طلاهای خارجی با برندهای مختلف گاهی مشتریان را برای خرید مجاب می کند. بسیاری از عروس و دامادها برای خرید بهتر، تصور می کنند سرویس های خارجی مناسب ترند. در حالی که ممکن است طلایی که برای ساخت سرویس استفاده شده باشد، کیفیت و عیار پایینی داشته باشد. طلای ایرانی قابل اعتمادتر است. قیمت سرویس طلای خارجی به دلیل بالا بودن دستمزد ساخت بیشتر از طلاهای ایرانی است. پس توصیه می شود سرویس طلای ایرانی خریداری کنید.

خواندن 1078 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 27 تیر 1397 10:08
برای ارسال نظر وارد سایت شوید