×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 783

آنچه باید در مورد خرید طلا و جواهرات بدانید - solhivand.com | تنها مرجع خدمات و فروش آنلاین طلا و جواهرات ایران

چهارشنبه, 14 آذر 1397 09:58

آنچه باید در مورد خرید طلا و جواهرات بدانید مطلب ویژه

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 نظرات)

خرید طلا و جواهرات به تخصص بالایی نیاز دارد. اغلب افراد زمان خرید اطلاعات کافی ندارند. هر چند ممکن است جواهرات و طلای باکیفیت و ارزشمندی در مقابل آنها قرار بگیرد، اما چون اطلاعاتی در مورد آن ندارند، قیمت بالا را غیرمنصفانه می پندارند و از خرید منصرف می شوند.

حال اگر بدانید طلا و جواهرات معتبر، گرانبها و باکیفیت چه خصوصیاتی دارد، در انتخاب و تصمیم گیری نه تنها دچار وسواس و تزلزل نمی شوید، بلکه رغبت بیشتری برای خرید پیدا می کنید.

فن خرید طلا

قیمت طلا بر حسب گرم مشخص می شود. قیمت گرم هم بر روی تابلوی طلا فروشی ثبت می شود. البته عیار را فراموش نکنید. به عنوان مثال اگر قیمت بازار هر گرم طلای 18 عیار 100 هزار تومان باشد  و شما هم قصد خرید یک قطعه طلا با وزن 10 گرم را داشته باشید، وزن در قیمت هر گرم ضرب می شود. در این صورت قیمت یک قطعه طلای 10 گرمی، یک میلیون تومان است.

اما این قیمت خام طلاست. فروشنده ای که این محصول را در اختیار شما قرار می دهد، بابت این زحمت، اجرات خود را دریافت می کند. بنابراین قیمت خام این قطعه طلا (یک میلیون تومان) با حق الزحمه فروشنده جمع می شود. همچنین برای تولید یک قطعه طلا مالیات بر ارزش افزوده نیز به کار اضافه می شود که قیمت آن را بالاتر می برد.

اما اجرت و دستمزد فروشنده برای قطعات مختلف طلا متفاوت است. برای انگشتر، دستبند، النگو، گوشواره و .... هزینه یکسان دریافت نمی شود. النگو به دلیل اینکه راحت تر ساخته می شود، اجرت ساخت کمتری برای آن دریافت می شود. اما هر چه قطعه طلا پیچیدگی بیشتری پیدا می کند، قیمت آن هم افزایش پیدا می کند. معمولا برای گردنبندها اجرت بیشتری دریافت می شود. زیرا طراحی و ساخت یک گردنبند به ظرافت و دقت زیادی نیاز دارد.

 

فن خرید جواهرات

طلا بر حسب وزن و عیار مشخص می شود. اما خرید جواهرات کمی دشوار است. زیرا در ساخت این محصولات از سنگ های گرانبها استفاده می شود. این سنگ ها متنوع هستند که از جمله می توان به برلیان (الماس)، زمرد، توپاز، یاقوت، عیقیق، فیروزه و .... اشاره کرد.

جواهرات به تنهایی و بدون محاسبه حق الزحمه ساخت گران هستند که معمولا توسط قشر مرفه جامعه خریداری می شوند. سود و اجرات این محصولات بین 25 تا 30 درصد محاسبه می شود. برای مثال اگر هر قیراط (200 میلی گرم) برلیان تک پیک 600 هزار تومان باشد، در این صورت یک انگشتر 10 قیراطی، 6 میلیون تومان قیمت دارد. اجرت این انگشتر هم 1،500،000 تومان خواهد بود.

برای برخی از جواهرات از برلیان های اتمی استفاده می شود که اصل نیستند و قیمت چندانی هم ندارد. این جواهرات زمان فروش به مشتریان، با در نظر گرفتن برلیان های اتمی، قیمت محاسبه می شود. اما زمانی که خریدار قصد فروش آن را داشته باشد، سنگ های تزئینی از جواهرات جدا و تنها قطعات فلزی طلا باقی می ماند.

 به همین دلیل زمان خرید جواهرات باید به اصل بودن سنگ ها توجه ویژه داشته باشید و محصول مورد نظر خود را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. ولی نکته قابل توجه برای خریدارن جواهرات در فروشگاه اینترنتی صلحی وند این می باشد که زمانی که خریدار قصد فروش جواهرات خود را داشته باشد وزن سنگ های تزیینی کسر نمی شود بلکه وزن نگین ها به قیمت طلا محاسبه و  به مشتری پرداخت می گردد.

 

طلای رنگی خریداری کنیم؟

سلیقه ها برای انتخاب طلا متفاوت است. برخی خانم ها به طلاهای رنگی علاقه زیادی دارند. اما ممکن است برخی مشتریان نسبت به طلاهای رنگی حس بدبینی داشته باشند و آن را تقلبی بدانند. در حالی که طلا فقط به رنگ طلایی یا سفید نیست. بلکه با فرآیندهای شیمیایی و ترکیب طلای خالص با سایر فلزها و عملیات آبکاری در هر رنگی می توان طلاهایی با رنگ قرمز، مشکی، زرد، صورتی، سبز و .... بدست آورد.

برای تهیه طلای قرمز، آلیاژ طلای خالص را با طلای مس ترکیب می کنند و طلای سفید هم با فلزات نقره و پلادیوم ترکیب می شود. همچنین طلای آبی ترکیبی از طلای خالص با فلز ایندیم است. طلاهای رنگی زیبایی خاصی دارند و به دلیل طرح و مدل های متنوع با استقبال زیادی از سوی مشتریان روبرو شده اند.

 

خواندن 1600 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 04 آذر 1398 10:44
برای ارسال نظر وارد سایت شوید